Przejdź do treści
Home » Aktualności » Aktualności 2021

Aktualności 2021

  Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Związku odbyło się w tym roku w dniu 20 kwietnia 2021 w formie zdalnej. W trakcie Zgromadzenia Członkowie Związku wybrali zarząd Związku na nową kadencję w następującym składzie :

  • Prezes zarządu Marek Szczęsny
  • wiceprezes Zarządu Marek Romański
  • wiceprezes Zarządu Janusz Szczepański

  Na kolejnym Zgromadzeniu Związku w Nowej Wsi w dniu 16 września 2021 Członkowie Związku analizowali Program Europejskiego Zielonego Ładu którego celem jest neutralność klimatyczna Europy w roku 2050. Zgromadzeni koncentrowali się na zasadach dochodzenia do zrównoważonego budownictwa i nad przyszłością rynku izolacji, który odgrywa kluczową rolę w realizacji planów prowadzących do zeroemisyjności istniejących i budowanych budynków w Europie. Omawiano założenia techniczne prowadzące do dochodzenia do zrównoważonego budownictwa poprzez nowoczesne rozwiązania izolacyjne, dbałość o środowisko naturalne, zeroemisyjne technologie i gospodarkę o obiegu zamkniętym.

  Obecnie ważnym zagadnieniem dla producentów płyt warstwowych jest nowelizacja normy produktowej EN 14509: 2013. Norma została podzielona na 5 części. Projekty znowelizowanej normy oznaczone : prEN 14509-1,2,3,4,5 : 2021 przygotowane przez Komitet Techniczny CEN /TC 128 zostały skierowane do PKN do konsultacji.